Az Industry 4.0 koncepció megvalósításakor az egyik legnagyobb kihívás az IT biztonsági aspektus. Az újonnan létrejövő kiber-fizikai megoldásokban az eddig jobbára zártan működő termelési/vezérlési/irányítási rendszerek nyitottá válnak, a „normál” informatikai infrastruktúrába integrálódnak. Jelentősen súlyosbítja a kockázatot hogy az új rendszerekben használt technológiák ( IoT, cloud computing, big data…) tovább bővítik az integrációs kört olyan, a vállalati IT rendszeren kívül eső elemekkel/szolgáltatásokkal, melyek biztonsági felügyelete újabb problémákat vet fel az alkalmazó vállalatoknál.
Az új technológiákkal, kommunikációs csatornákkal, hálózati protokollokkal, decentralizált döntési/automatizált beavatkozási megoldásokkal kibővülő vállalati informatikának újfajta kockázatokkal kell megküzdenie az információbiztonság alappilléreinek (CIAA - Confidentiality, Integrity, Availability, Accountability) tekintett IT biztonsági szempontok mentén pl.:
- Sértetlenség:
- termelés szabotázs
- termelési minőségromlás
- indokolatlan/túlzott erőforrás felhasználás
- hamisított alkatrészek/szolgáltatások
- Rendelkezésre állás:
- rendszer leállása nem biztonságos/nem újra indítható állapotban
- termelékenység csökkenése
- Bizalmasság:
- ipari kémkedés
- terméklopás
- adatvédelem megsértése munkavállaló/ügyfél oldalon
- Elszámoltathatóság
- törvényerejű bizonyítékképzés
Az új IT biztonsági kockázatok csökkentésére a teljes szervezeten és a kibővülő IT infrastruktúra mindenrészére átnyúló, intelligens ellenőrzés támogató megoldásokra van szükség az azonosítás, hitelesítés, jogosultság kezelés és legfőképpen az esemény monitoring területén. Ebben nyújt segítséget önnek Sealog termékcsaládunk kiemelkedő digitálisnyom gyűjtő képessége, mely a kritikus folyamatok mentén keletkező különböző típusú információk elemzésével képes egyszerre több feladatot is megoldani: